item: RC TIE ROD END MITSUBISHI, LANCER EVO 7 8 9 CT9A
Tie rod ends are designed with high quality alloy steel. These tie rod ends are designed to have maximum accuracy, which enables them to sustain extensive load.
. Reversed design for optimum steering angle on lowered vehicles
. Correct lowered geometry by being parallel to the front lower control arms.
. Direct bolt-on with OEM components
. Provide better feedback to the driver
(6861)
6861
| SKU | 6861 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.3400kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |
| SKU | HR-2603-6861 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 20.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$158.39
or 4 payments of $39.60 with
Info
$7.90
or 4 payments of $1.98 with
Info
$145.95
or 4 payments of $36.49 with
Info
$122.85
or 4 payments of $30.71 with
Info
$7.31
or 4 payments of $1.83 with
Info
$3.35
or 4 payments of $0.84 with
Info
$192.15
or 4 payments of $48.04 with
Info