Item: ZSS Tie Rod End - Toyota JZX90/100
Tie rod ends help keep your vehicle's front wheels stable. They are a ball-in-socket mechanism that allows the wheels to move up and down and side to side. That is important as the vehicle navigates different types of road surfaces, bumps, potholes, etc . Direct bolt-on with OEM components . Provide better feedback to the driver Vehicle Applications Toyota JZX90/100 Chaser/Cresta/Mark II Toyota Crown Majesta JZS, UZS 17# 99-04 Toyota Crown JZS 17# 99-07
| Length | 20 |
|---|---|
| Width | 10 |
| Height | 5 |
| Car Makes | Toyota |
| Car Model | Chaser JZX90, Chaser JZX100, Mark II |
| SKU | ZSSTieRodEnd-ToyotaJZX901 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$7.90
or 4 payments of $1.98 with
Info
$145.95
or 4 payments of $36.49 with
Info
$122.85
or 4 payments of $30.71 with
Info
$7.31
or 4 payments of $1.83 with
Info
$3.35
or 4 payments of $0.84 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$192.15
or 4 payments of $48.04 with
Info