item: NISSAN NAVARA NP300 '14-/ TERRA '18-/ M-BENZ X-CLASS '18- REAR PANHARD ROD
The Rear Panhard Rod controls lateral movement of the axle housing. Our pick-up trucks Panhard Rods are well-known for high strength steel tubes with 4mm tube wall thickness, designed for the mild lift, also features our Harden Rubber Bushings which allow you to tackle tough terrain.
. Made with high quality ultra strong steel
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
. Pickup trucks series arms
(Q0649)
Q0649
NISSAN NAVARA/FRONTIER/NP300 3RD GEN D23 2014-PRESENT
| SKU | Q0649 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 8.0000kg |
| Shipping Width | 0.390m |
| Shipping Height | 0.180m |
| Shipping Length | 0.540m |
| Shipping Cubic | 0.038000000m3 |
| SKU | HR-1443-Q0649 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$133.35
or 4 payments of $33.34 with
Info
$424.20
or 4 payments of $106.05 with
Info
$4.94
or 4 payments of $1.23 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$127.05
or 4 payments of $31.76 with
Info
$591.15
or 4 payments of $147.79 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$182.21
or 4 payments of $45.55 with
Info