Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Crankshaft Main Bearings FOR CUMMINS B-SER. L6-MB7009SI0.25
Part Number: MB7009SI0.25
| Type | Crankshaft Main Bearings |
| Compatible Vehicle | CUMMINS B-SER. L6 |
| Pair Of set | 7 |
| Weight | 2.793 |
| Length | 9.84 |
| Height | 2.36 |
| Width | 4.33 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-MB7009SI0.25 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$215.07
or 4 payments of $53.77 with
Info
$90.38
or 4 payments of $22.59 with
Info
$110.73
or 4 payments of $27.68 with
Info
$282.57
or 4 payments of $70.64 with
Info
$125.39
or 4 payments of $31.35 with
Info
$200.20
or 4 payments of $50.05 with
Info
$119.67
or 4 payments of $29.92 with
Info
$366.08
or 4 payments of $91.52 with
Info