Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Crankshaft Main Bearings FOR FORD 260ci 289ci 302 5.0L Windsor-MB 529XP 010
Part Number: MB 529XP 010
| Type | Crankshaft Main Bearings |
| Compatible Vehicle | FORD 260ci 289ci 302 5.0L Windsor |
| Pair Of set | 5 |
| Weight | 1.3024 |
| Length | 9.75 |
| Height | 0.975 |
| Width | 4.29 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-MB529XP010 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$113.71
or 4 payments of $28.43 with
Info
$77.10
or 4 payments of $19.27 with
Info
$227.66
or 4 payments of $56.91 with
Info
$102.27
or 4 payments of $25.57 with
Info
$78.25
or 4 payments of $19.56 with
Info
$457.60
or 4 payments of $114.40 with
Info
$154.21
or 4 payments of $38.55 with
Info
$118.07
or 4 payments of $29.52 with
Info