Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR FORD 240ci 3.9L, 300ci 4.9L-CR6804SI 040
Part Number: CR6804SI 040
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | FORD 240ci 3.9L, 300ci 4.9L |
| Pair Of set | 6 |
| Weight | 0.961 |
| Length | 5.906 |
| Height | 1.181 |
| Width | 2.559 |
| SKU | kingbear-CR6804SI040 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$251.68
or 4 payments of $62.92 with
Info
$216.22
or 4 payments of $54.05 with
Info
$78.03
or 4 payments of $19.51 with
Info
$354.64
or 4 payments of $88.66 with
Info
$71.16
or 4 payments of $17.79 with
Info
$157.87
or 4 payments of $39.47 with
Info
$251.68
or 4 payments of $62.92 with
Info
$289.43
or 4 payments of $72.36 with
Info