Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR CHRYSLER / JEEP 273ci, 303ci, 318c, 360ci (OD+.002-CR8013SI 040
Part Number: CR8013SI 040
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | CHRYSLER / JEEP 273ci, 303ci, 318c, 360ci (OD+.002 |
| Pair Of set | 8 |
| Weight | 1.124 |
| Length | 4.72 |
| Height | 2.28 |
| Width | 2.68 |
| SKU | kingbear-CR8013SI040 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$256.26
or 4 payments of $64.06 with
Info
$94.95
or 4 payments of $23.74 with
Info
$79.17
or 4 payments of $19.79 with
Info
$52.39
or 4 payments of $13.10 with
Info
$263.12
or 4 payments of $65.78 with
Info
$217.59
or 4 payments of $54.40 with
Info
$67.04
or 4 payments of $16.76 with
Info
$161.07
or 4 payments of $40.27 with
Info