Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR Chevrolet SBC 265ci 283ci 327ci-CR 803AM 010
Part Number: CR 803AM 010
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | Chevrolet SBC 265ci 283ci 327ci |
| Pair Of set | 8 |
| Weight | 0.816 |
| Length | 4.72 |
| Height | 2.28 |
| Width | 2.68 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-CR803AM010 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$52.86
or 4 payments of $13.21 with
Info
$68.64
or 4 payments of $17.16 with
Info
$91.52
or 4 payments of $22.88 with
Info
$57.20
or 4 payments of $14.30 with
Info
$43.47
or 4 payments of $10.87 with
Info
$109.37
or 4 payments of $27.34 with
Info
$388.96
or 4 payments of $97.24 with
Info
$116.69
or 4 payments of $29.17 with
Info