Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR Chevrolet BBC 369-502 Gen IV, V, VI -CR 808XPN 010
Part Number: CR 808XPN 010
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | Chevrolet BBC 369-502 Gen IV, V, VI |
| Pair Of set | 8 |
| Weight | 1.045 |
| Length | 8.97 |
| Height | 2.145 |
| Width | 4.29 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-CR808XPN010 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$251.68
or 4 payments of $62.92 with
Info
$216.22
or 4 payments of $54.05 with
Info
$78.03
or 4 payments of $19.51 with
Info
$67.04
or 4 payments of $16.76 with
Info
$354.64
or 4 payments of $88.66 with
Info
$71.16
or 4 payments of $17.79 with
Info
$157.87
or 4 payments of $39.47 with
Info
$251.68
or 4 payments of $62.92 with
Info