Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR CHEVROLET BBC 369-502 Gen IV, V, VI -CR 808HPN020X
Part Number: CR 808HPN020X
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | CHEVROLET BBC 369-502 Gen IV, V, VI |
| Pair Of set | 8 |
| Weight | 1.0076 |
| Length | 8.97 |
| Height | 2.145 |
| Width | 4.29 |
| SKU | kingbear-CR808HPN020X |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$63.61
or 4 payments of $15.90 with
Info
$123.79
or 4 payments of $30.95 with
Info
$60.18
or 4 payments of $15.04 with
Info
$53.08
or 4 payments of $13.27 with
Info
$68.64
or 4 payments of $17.16 with
Info
$157.87
or 4 payments of $39.47 with
Info
$271.13
or 4 payments of $67.78 with
Info
$145.86
or 4 payments of $36.47 with
Info