Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR BMW M40, M42, M43, M44 1.6L, 1.8L, 1.9L-CR4042XP STDX
Part Number: CR4042XP STDX
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | BMW M40, M42, M43, M44 1.6L, 1.8L, 1.9L |
| Pair Of set | 4 |
| Weight | 0.3102 |
| Length | 8.97 |
| Height | 0.975 |
| Width | 4.485 |
| SKU | kingbear-CR4042XPSTDX |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$57.20
or 4 payments of $14.30 with
Info
$145.86
or 4 payments of $36.47 with
Info
$257.40
or 4 payments of $64.35 with
Info
$92.21
or 4 payments of $23.05 with
Info
$146.89
or 4 payments of $36.72 with
Info
$34.32
or 4 payments of $8.58 with
Info
$38.90
or 4 payments of $9.72 with
Info
$54.68
or 4 payments of $13.67 with
Info