Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR AUDI/VW 1.6L, 1.8L, 2.0L (83-03)-CR4104XP0.5
Part Number: CR4104XP0.5
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | AUDI/VW 1.6L, 1.8L, 2.0L (83-03) |
| Pair Of set | 4 |
| Weight | 0.3872 |
| Length | 8.97 |
| Height | 0.975 |
| Width | 4.485 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-CR4104XP0.5 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$178.46
or 4 payments of $44.62 with
Info
$34.32
or 4 payments of $8.58 with
Info
$283.71
or 4 payments of $70.93 with
Info
$76.88
or 4 payments of $19.22 with
Info
$133.61
or 4 payments of $33.40 with
Info
$45.76
or 4 payments of $11.44 with
Info
$105.48
or 4 payments of $26.37 with
Info
$109.82
or 4 payments of $27.45 with
Info