Please purchase the item according to the part number
Item: KINGS Connecting rod bearing FOR AUDI/VW 1.6L, 1.8L, 2.0L (83-03)-CR4104XP0.25
Part Number: CR4104XP0.25
| Type | Connecting rod bearing |
| Compatible Vehicle | AUDI/VW 1.6L, 1.8L, 2.0L (83-03) |
| Pair Of set | 4 |
| Weight | 0.3674 |
| Length | 8.97 |
| Height | 0.975 |
| Width | 4.485 |
Crossover Part number:
| SKU | kingbear-CR4104XP0.25 |
| Brand | KING BEARING |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
$52.86
or 4 payments of $13.21 with
Info
$68.64
or 4 payments of $17.16 with
Info
$91.52
or 4 payments of $22.88 with
Info
$57.20
or 4 payments of $14.30 with
Info
$43.47
or 4 payments of $10.87 with
Info
$109.37
or 4 payments of $27.34 with
Info
$79.85
or 4 payments of $19.96 with
Info
$388.96
or 4 payments of $97.24 with
Info