Item: H&R Coil Spring Lowering Kit for VW Golf 7 Typ R - 2013-on 28816-1
| Application | Performance |
|---|---|
| Components Per | 4 Coils |
| VW | GOLF | 03/15-on MKVIIBA5,BV5 Wagon 2.0 R 4motion |
| VW | GOLF | 11/13-on 5G1, BQ1, BE1, BE2 Hatchback 2.0 R 4motion |
| VW | GOLF | 11/13-on MKVII5G1,BQ1,BE1,BE2 Hatchback 2.0 R 4motion |
| SKU | handr-28816-1 |
| Brand | H&R |
| Shipping Weight | 35.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$2,139.84
or 4 payments of $534.96 with
Info
$555.84
or 4 payments of $138.96 with
Info
$645.12
or 4 payments of $161.28 with
Info
$649.99
or 4 payments of $162.50 with
Info
$158.40
or 4 payments of $39.60 with
Info
$843.84
or 4 payments of $210.96 with
Info
$573.12
or 4 payments of $143.28 with
Info