Item: H&R Coil Spring Lowering Kit for Porsche 911 - 2012-on 28880-1
| Application | Performance |
|---|---|
| Components Per | 4 Coils |
| PORSCHE | 911 | 03/12-on 991 Convertible 3.4 Carrera |
| PORSCHE | 911 | 03/12-on 991 Convertible 3.8 Carrera S |
| PORSCHE | 911 | 07/12-on 991 Convertible 3.8 Carrera S / GTS |
| PORSCHE | 911 | 07/12-on 991 Coupe 3.8 Carrera S / GTS |
| PORSCHE | 911 | 11/15-on 991 Convertible 3.0 Carrera |
| PORSCHE | 911 | 11/15-on 991 Convertible 3.0 Carrera S |
| PORSCHE | 911 | 11/15-on 991 Coupe 3.0 Carrera |
| PORSCHE | 911 | 11/15-on 991 Coupe 3.0 Carrera S |
| PORSCHE | 911 | 12/11-on 991 Coupe 3.4 Carrera |
| PORSCHE | 911 | 12/11-on 991 Coupe 3.8 Carrera S |
| SKU | handr-28880-1 |
| Brand | H&R |
| Shipping Weight | 35.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$158.40
or 4 payments of $39.60 with
Info
$673.92
or 4 payments of $168.48 with
Info
$1,287.00
or 4 payments of $321.75 with
Info
$572.00
or 4 payments of $143.00 with
Info
$699.84
or 4 payments of $174.96 with
Info
$673.92
or 4 payments of $168.48 with
Info
$665.28
or 4 payments of $166.32 with
Info
$616.32
or 4 payments of $154.08 with
Info