Item: H&R Coil Spring Lowering Kit for Mazda MX-5 NB - 1998-2005 29487-1
| Application | Performance |
|---|---|
| Components Per | 4 Coils |
| MAZDA | MX-5 | 01/02-10/02 NB Convertible 1.8 i Turbo |
| MAZDA | MX-5 | 01/98-07/02 NB Convertible 1.8 |
| MAZDA | MX-5 | 04/02-10/05 NB Convertible 1.8 i |
| MAZDA | MX-5 | 04/02-10/05 NB Convertible 1.8 i Turbo |
| MAZDA | MX-5 | 05/98-10/05 NB Convertible 1.6 16V |
| MAZDA | MX-5 | 05/98-10/05 NB Convertible 1.8 16V |
| MAZDA | MX-5 | 11/00-10/05 NB Convertible 1.8 16V |
| SKU | handr-29487-1 |
| Brand | H&R |
| Shipping Weight | 35.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$715.00
or 4 payments of $178.75 with
Info
$1,235.00
or 4 payments of $308.75 with
Info
$215.00
or 4 payments of $53.75 with
Info
$573.12
or 4 payments of $143.28 with
Info
$786.50
or 4 payments of $196.62 with
Info
$526.90
or 4 payments of $131.72 with
Info
$673.92
or 4 payments of $168.48 with
Info