Item: H&R Coil Spring Lowering Kit for Chevrolet Camaro - 2009-on 28979-1
| Application | Performance |
|---|---|
| Components Per | 4 Coils |
| CHEVROLET | CAMARO | 01/11-04/15 Convertible 3.6 |
| CHEVROLET | CAMARO | 01/11-04/15 Convertible 6.2 |
| CHEVROLET | CAMARO | 01/11-12/11 Convertible 3.6 |
| CHEVROLET | CAMARO | 01/11-12/15 Coupe 3.6 |
| CHEVROLET | CAMARO | 09/09-12/10 Coupe 3.6 |
| CHEVROLET | CAMARO | 09/09-12/15 Coupe 6.2 |
| CHEVROLET | CAMARO | 09/11-04/15 Convertible 6.2 ZL1 |
| CHEVROLET | CAMARO | 09/12-04/15 Convertible 3.6 |
| CHEVROLET | CAMARO | 09/12-12/15 Coupe 6.2 ZL1 |
| CHEVROLET | CAMARO | 12/12-12/15 Coupe 3.6 |
| SKU | handr-28979-1 |
| Brand | H&R |
| Shipping Weight | 35.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$987.84
or 4 payments of $246.96 with
Info
$1,287.00
or 4 payments of $321.75 with
Info
$616.32
or 4 payments of $154.08 with
Info
$526.90
or 4 payments of $131.72 with
Info
$396.00
or 4 payments of $99.00 with
Info
$715.00
or 4 payments of $178.75 with
Info
$158.40
or 4 payments of $39.60 with
Info
$158.40
or 4 payments of $39.60 with
Info