Item: H&R Coil Spring Lowering Kit for BMW 3 Series E91 Wagon 29187-2
| Application | Performance |
|---|---|
| Components Per | 4 Coils |
| BMW | 3 | 01/06-08/07 E91 Wagon 318 i |
| BMW | 3 | 02/07-12/12 E91 Wagon 320 d |
| BMW | 3 | 02/07-12/12 E91 Wagon 320 i |
| BMW | 3 | 02/08-05/12 E91 Wagon 330 d |
| BMW | 3 | 02/10-06/12 E91 Wagon 325 d |
| BMW | 3 | 03/10-12/12 E91 Wagon 320 d |
| BMW | 3 | 04/06-06/07 E91 Wagon 323 i |
| BMW | 3 | 05/07-05/12 E91 Wagon 318 i |
| BMW | 3 | 07/07-06/12 E91 Wagon 318 d |
| BMW | 3 | 08/05-08/07 E91 Wagon 330 i |
| BMW | 3 | 09/05-06/12 E91 Wagon 320 i |
| BMW | 3 | 09/05-08/07 E91 Wagon 318 d |
| BMW | 3 | 09/06-06/12 E91 Wagon 325 d |
| BMW | 3 | 09/07-03/12 E91 Wagon 318 i |
| BMW | 3 | 09/07-06/12 E91 Wagon 318 d |
| BMW | 3 | 09/07-06/12 E91 Wagon 325 i |
| BMW | 3 | 09/07-06/12 E91 Wagon 330 i |
| BMW | 3 | 09/09-06/12 E91 Wagon 316 d |
| BMW | 3 | 12/04-06/12 E91 Wagon 320 d |
| BMW | 3 | 12/04-08/07 E91 Wagon 320 d |
| BMW | 3 | 12/04-08/08 E91 Wagon 330 d |
| BMW | 3 | 12/04-12/12 E91 Wagon 325 i |
| SKU | handr-29187-2 |
| Brand | H&R |
| Shipping Weight | 35.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$933.12
or 4 payments of $233.28 with
Info
$1,287.00
or 4 payments of $321.75 with
Info
$158.40
or 4 payments of $39.60 with
Info
$715.00
or 4 payments of $178.75 with
Info
$616.32
or 4 payments of $154.08 with
Info
$478.50
or 4 payments of $119.62 with
Info
$754.56
or 4 payments of $188.64 with
Info
$786.50
or 4 payments of $196.62 with
Info