Item: H&R Coil Spring Lowering Kit for BMW 3 Series E30 4 Cyl 29663-1
| Application | Performance |
|---|---|
| Components Per | 4 Coils |
| BMW | 3 | 04/89-06/94 E30 Wagon 318 i |
| BMW | 3 | 06/87-12/91 E30 Sedan 318 i |
| BMW | 3 | 06/88-02/92 E30 Convertible 318 i |
| BMW | 3 | 07/88-06/91 E30 Sedan 316 i |
| BMW | 3 | 07/90-03/91 E30 Sedan 318 is |
| BMW | 3 | 08/87-08/88 E30 Sedan 316 i |
| BMW | 3 | 09/82-10/87 E30 Sedan 318 i |
| BMW | 3 | 09/82-12/91 E30 Sedan 315 |
| BMW | 3 | 09/83-06/88 E30 Sedan 316 |
| BMW | 3 | 09/83-06/88 E30 Sedan 316 (Ecotronic) |
| BMW | 3 | 09/87-06/91 E30 Sedan 316 i |
| BMW | 3 | 09/87-06/91 E30 Wagon 318 i |
| BMW | 3 | 09/91-06/94 E30 Wagon 316 i |
| BMW | 3 | 10/88-06/91 E30 Sedan 318 i |
| BMW | 3 | 12/84-08/88 E30 Sedan 318 i |
| SKU | handr-29663-1 |
| Brand | H&R |
| Shipping Weight | 35.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$2,139.84
or 4 payments of $534.96 with
Info
$555.84
or 4 payments of $138.96 with
Info
$645.12
or 4 payments of $161.28 with
Info
$158.40
or 4 payments of $39.60 with
Info
$715.00
or 4 payments of $178.75 with
Info
$843.84
or 4 payments of $210.96 with
Info
$573.12
or 4 payments of $143.28 with
Info