Item: H&R Coil Over Kit for BMW M3 E36 29936-1
| Application | Performance |
|---|---|
| Components Per | 1 Kit |
| BMW | 3 | 03/96-09/99 E36 Convertible M3 3.2 |
| BMW | 3 | 04/94-07/95 E36 Convertible M3 3.0 |
| BMW | 3 | 09/93-05/95 E36 Coupe M3 3.0 |
| BMW | 3 | 10/94-07/95 E36 Sedan M3 3.0 |
| BMW | 3 | 10/95-01/98 E36 Sedan M3 3.2 |
| BMW | 3 | 10/95-11/98 E36 Coupe M3 3.2 |
| BMW | 3 | 11/92-07/95 E36 Coupe M3 3.0 |
| SKU | handr-29936-1 |
| Brand | H&R |
| Shipping Weight | 45.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$1,799.00
or 4 payments of $449.75 with
Info
$1,599.00
or 4 payments of $399.75 with
Info
$635.00
or 4 payments of $158.75 with
Info
$1,899.00
or 4 payments of $474.75 with
Info
$1,799.00
or 4 payments of $449.75 with
Info
$883.72
or 4 payments of $220.93 with
Info
$1,899.00
or 4 payments of $474.75 with
Info