ITEM: Gauge T-Piece Brass Adaptor Brass 1/4" NPT Sender
PRODUCT INFORMATION
SAAS Brass Sender Adaptor
SGA-230032 Gauge T-Piece Sender Brass Adaptor suit 1/4" NPT OE Sender
SAAS and OEM Gauge Fitment
Oil Pressure/Water Temp Tee - See below for adaptor thread sizes

| Thread Size A | 1/4" - 18 NPTF |
| Thread Size B | 1/4" - 18 NPTF |
| Thread Size C | 1/8" - 27 NPTF |
| Length | 66mm |
Popular Application
SHIPPING DETAILS
| SKU | SGA-230032 |
| Barcode | 9348391008085 |
| Length | 100mm |
| Width | 50mm |
| Height | 120mm |
| Cubic | 0.0006m2 |
| Weight | 0.20kg |
| SKU | SAAS-SGA-230032 |
| Brand | SAAS |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
$187.20
or 4 payments of $46.80 with
Info
$152.35
or 4 payments of $38.09 with
Info
$30.25
or 4 payments of $7.56 with
Info
$16.50
or 4 payments of $4.12 with
Info
$69.95
or 4 payments of $17.49 with
Info
$199.95
or 4 payments of $49.99 with
Info
$71.45
or 4 payments of $17.86 with
Info