item: FRONT UPPER NEGATIVE ARM TOYOTA, LEXUS, ALTEZZA, IS, XE10 99-05, SXE 10 98-05
The control arm made with HARDENED steel and compound with superior quality bushing. A good control arm can regulate the movement of wheels quickly each time you turn or corner.
. process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
. Dramatically improving handling performance
(7230)
SKU
7230
Notes
Vehicle Applications
LEXUS IS XE10 99-05 IS200/300
TOYOTA MARK II/CHASER JZX110
| SKU | 7230 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 4.7200kg |
| Shipping Width | 0.323m |
| Shipping Height | 0.105m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.015000000m3 |
| SKU | hr-7230 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info