item: JEEP WRANGLER JL '18-/ GLADIATOR JT '19- FRONT TRACK BAR LIFT 0-4.5" LHD
The front track-bar controls lateral movement of the axle housing. Our pick-up trucks track-bars are well-known for high strength steel tubes with 4mm tube wall thickness, designed for the mild lift, also features our HARDENED Rubber Bushings which allow you to tackle tough terrain.
. Made with high quality ultra strong steel
. process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
. Pickup trucks series arms
(Q0271)
Q0271
| SKU | Q0271 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 6.3800kg |
| Shipping Width | 0.091m |
| Shipping Height | 0.176m |
| Shipping Length | 1.050m |
| Shipping Cubic | 0.038000000m3 |
| SKU | HR-1351-Q0271 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$172.00
or 4 payments of $43.00 with
Info
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$159.60
or 4 payments of $39.90 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info