item: FRONT STRUT BAR HONDA, RE1-RE5/RE7 07-11, RM1/RM3/RM4 12-16
HARDRACE is proud to announce the new front strut bar for HONDA CR-V. The strut bars are designed to tie the tops of your struts together, to improves acceleration, braking and chassis rigidity.
. Reduce the flex of the vehicle chassis
. Improving the stiffness
. Made of aluminum alloy steel, provides more strength
(8805)
8805
| SKU | 8805 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 3.4900kg |
| Shipping Width | 0.091m |
| Shipping Height | 1.048m |
| Shipping Length | 0.212m |
| Shipping Cubic | 0.020000000m3 |
| SKU | HR-1277-8805 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$133.35
or 4 payments of $33.34 with
Info
$424.20
or 4 payments of $106.05 with
Info
$4.94
or 4 payments of $1.23 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$127.05
or 4 payments of $31.76 with
Info
$591.15
or 4 payments of $147.79 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$182.21
or 4 payments of $45.55 with
Info