item: FRONT STRUT BAR HONDA, CIVIC, CRX, EF6/7/8
HARDRACE is proud to announce the new front strut bar. The strut bars are designed to tie the tops of your struts together, to improves acceleration, braking and chassis rigidity.
. Reduce the flex of the vehicle chassis
. Improving the stiffness
. Made of aluminum alloy steel, provides more strength
(Q0397)
Q0397
| SKU | Q0397 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.240m |
| Shipping Length | 1.170m |
| Shipping Cubic | 0.034000000m3 |
| SKU | HR-1294-Q0397 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info
$260.40
or 4 payments of $65.10 with
Info
$8.79
or 4 payments of $2.20 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$191.10
or 4 payments of $47.77 with
Info
$28.89
or 4 payments of $7.22 with
Info
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info