item: FRONT STRUT BAR TOYOTA, COROLLA/ALTIS/AURIS, WISH, E140 06-13, E170 13-18, ZGE20 09-
HARDRACE is proud to announce the new front strut bar. The strut bars are designed to tie the tops of your struts together, to improves acceleration, braking and chassis rigidity.
. Reduce the flex of the vehicle chassis
. Improving the stiffness
. Made of aluminum alloy steel, provides more strength
(8998)
8998
| SKU | 8998 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.9600kg |
| Shipping Width | 0.091m |
| Shipping Height | 1.048m |
| Shipping Length | 0.212m |
| Shipping Cubic | 0.020000000m3 |
| SKU | HR-1333-8998 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info
$8.79
or 4 payments of $2.20 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$191.10
or 4 payments of $47.77 with
Info
$28.89
or 4 payments of $7.22 with
Info
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info
$227.85
or 4 payments of $56.96 with
Info