item: FRONT LOWER ARM-FRONT AUDI, PORSCHE, A4, A5, MACAN, S4, S5, 07-PRESENT, 8T 07-PRESENT, 95B 14-PRESENT, B8 08-16, B8 20
The control arm made with HARDENED steel and compound with superior quality bushing. A good control arm can regulate the movement of wheels quickly each time you turn or corner.
. Forged Aluminum for the highest quality
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
. Dramatically improving handling performance
(7774)
SKU
7774
Notes
Vehicle Applications
AUDI S5 2007-PRESENT
PORSCHE MACAN 95B 2014-PRESENT
| SKU | 7774 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.7800kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.102m |
| Shipping Length | 0.545m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
| SKU | hr-7774 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$512.46
or 4 payments of $128.12 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$1,048.95
or 4 payments of $262.24 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$1,097.25
or 4 payments of $274.31 with
Info
$816.66
or 4 payments of $204.16 with
Info