item: FRONT LOWER ARM BUSHING HONDA, CIVIC, EG, EH, EJ1/2, INTEGRA, DC2 94-01
HARDENED rubber bushing made with high strength and anti-crack rubber material, solid steering response and driving suspension feel, resist side inclined while cornering at high speed maneuvers
. Reduces vibration
. Provides stability
. Increase steering response
. OEM direct replacement
. Regular greasing not required
. No noise or squeaks
(7201)
SKU
7201
Notes
Vehicle Applications
HONDA INTEGRA DC2 94-01 INCL TYPE-R
HONDA CIVIC EG EH EJ 92-95
| SKU | 7201 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 0.7400kg |
| Shipping Width | 0.105m |
| Shipping Height | 0.088m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | hr-7201 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$32.97
or 4 payments of $8.24 with
Info
$214.20
or 4 payments of $53.55 with
Info
$37.40
or 4 payments of $9.35 with
Info
$139.17
or 4 payments of $34.79 with
Info
$233.19
or 4 payments of $58.30 with
Info
$499.80
or 4 payments of $124.95 with
Info
$187.93
or 4 payments of $46.98 with
Info
$24.37
or 4 payments of $6.09 with
Info