item: FRONT CAMBER KIT UPPER ARM HONDA CIVIC 92-95 INTEGRA 94-01
The control arm made with HARDENED steel and compound with superior quality bushing. A good control arm can regulate the movement of wheels quickly each time you turn or corner.
. Camber function
. process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. Dramatically improving handling performance
(8042)
SKU
8042
Notes
Vehicle Applications
ACURA INTEGRA DC2 1994-2001
HONDA DEL SOL EG1/2
HONDA INTEGRA DC2 94-01 INCL TYPE-R
HONDA CIVIC EG EH EJ 92-95
| SKU | 8042 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.4200kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.105m |
| Shipping Length | 0.415m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
| SKU | hr-8042 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info