item: FRONT CAMBER KIT HONDA, INTEGRA, DA 90-93
HARDRACE camber kit reduces tyre wear and increase tyre durable. Made with superior quality bushing, provide advanced stability and accurate response steering, especially during high speed driving and cornering.
. One-piece, OEM design
. Camber adjustment
. Provides stability
. Assists to reduce chassis twist and flex.
. Increases steering response
. process and painting for extended control arm life
(7641)
SKU
7641
Notes
Vehicle Applications
ACURA INTEGRA DA 1990-1993
HONDA INTEGRA DA 90-93
| SKU | 7641 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.2000kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.105m |
| Shipping Length | 0.415m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
| SKU | hr-7641 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info