Formula Strut 40009
Specification
| Amount required | 2 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | front |
| Length closed | 305mm |
| Length open | 430mm |
| Lift (mm) | 0-20mm |
Fitment Info
Suits these vehicles
| MITSUBISHI | TRITON | 01/15-on MQ,MR Cab Chassis 2.4 D 4WD |
| MITSUBISHI | TRITON | 01/15-on MQ,MR Ute 2.4 DI-D 4WD |
| MITSUBISHI | TRITON | 03/06-08/09 ML,MN Ute 3.5 4WD (KB9T) |
| MITSUBISHI | TRITON | 07/06-12/09 ML,MN Ute 3.2 DI-D 4WD (KB8T) |
| MITSUBISHI | TRITON | 09/09-12/15 ML,MN Cab Chassis 2.5 DI-D 4WD (KB4T) |
| MITSUBISHI | TRITON | 09/09-12/15 ML,MN Ute 2.5 DI-D 4WD (KB4T) |
| MITSUBISHI | TRITON | 2006- 2014 ML, MN |
| MITSUBISHI | TRITON | 2015 - On MQ, MR |
| SKU | FULC-40009 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,032.97
or 4 payments of $508.24 with
Info
$1,188.00
or 4 payments of $297.00 with
Info
$1,825.07
or 4 payments of $456.27 with
Info
$1,284.53
or 4 payments of $321.13 with
Info
$771.01
or 4 payments of $192.75 with
Info
$2,903.18
or 4 payments of $725.79 with
Info