Formula Leaf Springs FLS-014
Specification
| Amount required | 2 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | rear |
| Lift (mm) | approx. 45mm |
| Load (kg) | 0-300kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| NISSAN | NAVARA | 01/06-06/06 Dual Cab RX |
| NISSAN | NAVARA | 01/10-on D40 Dual Cab Hardbody |
| NISSAN | NAVARA | 02/10-on D40 Ute 3.0 dCi 4WD |
| NISSAN | NAVARA | 03/10-on D40 Cab Chassis 2.5 dCi |
| NISSAN | NAVARA | 07/05-on D40 Ute 2.5 dCi 4WD |
| NISSAN | NAVARA | 07/08-on D40 Ute 2.5 dCi 4WD |
| NISSAN | NAVARA | 07/09-12/11 Dual Cab ST-R |
| NISSAN | NAVARA | 08/08-on D40 Cab Chassis 2.5 dCi 4WD |
| NISSAN | NAVARA | 10/04-on D40 Ute 4.0 4WD |
| NISSAN | NAVARA | 11/2005-2014 D40 |
| NISSAN | NAVARA | 12/09-on D40 Ute 2.5 dCi 4WD (D40TT, D40T, D40M, D40BB) |
| SKU | FULC-FLS-014 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$1,256.16
or 4 payments of $314.04 with
Info
$1,378.08
or 4 payments of $344.52 with
Info
$1,336.50
or 4 payments of $334.12 with
Info
$2,329.97
or 4 payments of $582.49 with
Info
$1,988.42
or 4 payments of $497.11 with
Info
$1,188.00
or 4 payments of $297.00 with
Info
$2,536.38
or 4 payments of $634.10 with
Info
$2,750.22
or 4 payments of $687.55 with
Info