Formula Leaf Spring FLS-036
Specification
| Amount required | 1 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | rear right |
| Lift (mm) | approx. 50mm |
| Load (kg) | 300kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| TOYOTA | LAND CRUISER | 01/82-12/85 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 01/85-12/87 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 02/86-12/91 HJ61 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Turbo-D (HJ61_V) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 08/87-12/90 FJ62 Closed Off-Road Vehicle 4.0 (FJ62_G) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 10/81-04/90 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60_) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 10/81-12/89 BJ60 Closed Off-Road Vehicle 3.4 Diesel (BJ60_V) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 11/84-08/87 FJ62 Closed Off-Road Vehicle 4.0 (FJ62_V) |
| TOYOTA | LANDCRUISER | 08/1980-1990 60 Series |
| SKU | FULC-FLS-036 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,598.75
or 4 payments of $649.69 with
Info
$2,952.18
or 4 payments of $738.04 with
Info
$1,583.01
or 4 payments of $395.75 with
Info
$950.40
or 4 payments of $237.60 with
Info
$950.40
or 4 payments of $237.60 with
Info
$2,329.97
or 4 payments of $582.49 with
Info