item: FORD FOCUS MK4 '18-/KUGA '19 FRONT LOWER ARM - FRONT BUSHING
The reinforced bushings are made of high strength and anti-crack hardened rubber materials to offer solid handling response and resistance to unwanted suspension movement during hard acceleration, braking and cornering.
. Improve handling response
. OEM direct replacement
(Q1007)
SKU
Q1007
Notes
Vehicle Applications
FORD FOCUS MK4 2018-
FORD KUGA MK3 2020-PRESENT
| SKU | Q1007 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
| SKU | hr-Q1007 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$289.80
or 4 payments of $72.45 with
Info
$55.61
or 4 payments of $13.90 with
Info
$38.19
or 4 payments of $9.55 with
Info
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
$121.77
or 4 payments of $30.44 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$50.39
or 4 payments of $12.60 with
Info