Description
Fuel Resistant Nitrile O-Rings – Pack of 10. This product is not legal for sale or use on emission-controlled vehicles except when used as a direct replacement part matching OEM specifications. All Aeromotive fittings and adapters are fully compatible with gasoline and alcohol based fuels.
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.38 × 2.69 × 1.25 in |
Mounting Configuration: External
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|
P/N 15621: ORB-06 O-Ring, 10-Pack
Fuel Resistant Nitrile O-Rings – Pack of 10
This product is not legal for sale or use on emission-controlled vehicles except when used as a direct replacement part matching OEM specifications.
All Aeromotive fittings and adapters are fully compatible with gasoline and alcohol based fuels.
| SKU | aeromotive-15621 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$90.22
or 4 payments of $22.55 with
Info
$16.95
or 4 payments of $4.24 with
Info
$196.88
or 4 payments of $49.22 with
Info
$353.17
or 4 payments of $88.29 with
Info
$20.95
or 4 payments of $5.24 with
Info
$157.94
or 4 payments of $39.48 with
Info
$279.95
or 4 payments of $69.99 with
Info
$43.95
or 4 payments of $10.99 with
Info