Description
For additional information on this product, see the
Additional information
| Weight | 4.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 4.75 × 4 in |
Mounting Configuration: External
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|---|---|---|
| CARB | Naturally Aspirated | Gas | 750 |
| CARB | Naturally Aspirated | E85 | 525 |
| CARB | Forced Induction | Gas | 575 |
| CARB | Forced Induction | E85 | 400 |
P/N 11211: Marine Carbureted SS Fuel Pump
For additional information on this product, see the
| SKU | aeromotive-11211 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$445.62
or 4 payments of $111.41 with
Info
$209.95
or 4 payments of $52.49 with
Info
$274.95
or 4 payments of $68.74 with
Info
$723.26
or 4 payments of $180.81 with
Info
$587.04
or 4 payments of $146.76 with
Info
$209.95
or 4 payments of $52.49 with
Info
$386.29
or 4 payments of $96.57 with
Info
$235.41
or 4 payments of $58.85 with
Info