Description
Dynamic flow and rock steady pressure make this regulator perfect for naturally aspirated or carbureted blow-through applications. The A2000 return style Regulator provides unmatched boost reference and high flow capacity. Compatible with any high volume electric or mechanical fuel pump.
Additional information
| Weight | 1.49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 2.75 in |
Mounting Configuration: External
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|
P/N 13202: A2000 return style Regulator
Dynamic flow and rock steady pressure make this regulator perfect for naturally aspirated or carbureted blow-through applications. The A2000 return style Regulator provides unmatched boost reference and high flow capacity. Compatible with any high volume electric or mechanical fuel pump.
| SKU | aeromotive-13202 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$48.54
or 4 payments of $12.13 with
Info
$658.17
or 4 payments of $164.54 with
Info
$1,390.62
or 4 payments of $347.65 with
Info
$274.95
or 4 payments of $68.74 with
Info
$630.70
or 4 payments of $157.68 with
Info
$197.37
or 4 payments of $49.34 with
Info
$552.05
or 4 payments of $138.01 with
Info
$455.00
or 4 payments of $113.75 with
Info