Description
Specifically designed for carbureted marine engines, these adjustable regulators offer higher flow, quicker response and less pressure creep than competing two-port designs.
Additional information
| Weight | 0.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 2.75 in |
Mounting Configuration: External
| CARB or EFI | Power Adder | FUEL | Horsepower |
|---|
P/N 13211: Marine Carbureted Adjustable Regulator, ORB-06
Specifically designed for carbureted marine engines, these adjustable regulators offer higher flow, quicker response and less pressure creep than competing two-port designs.
| SKU | aeromotive-13211 |
| Brand | AEROMOTIVE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$445.62
or 4 payments of $111.41 with
Info
$209.95
or 4 payments of $52.49 with
Info
$274.95
or 4 payments of $68.74 with
Info
$723.26
or 4 payments of $180.81 with
Info
$587.04
or 4 payments of $146.76 with
Info
$209.95
or 4 payments of $52.49 with
Info
$235.41
or 4 payments of $58.85 with
Info
$598.43
or 4 payments of $149.61 with
Info