item: ADJUSTABLE REAR CAMBER/TOE/CASTER ARM BMW, 2 SERIES, 3 SERIES, 4 SERIES, F80 M3 14-PRESENT, F82 M4, F87 M2 14-PRESENT
HARDRACE camber kit reduces tyre wear and increase tyre durable. Made with superior quality bushing, provide advanced stability and accurate response steering, especially during high speed driving and cornering.
. One-piece, OEM design
. Provides stability
. Assists to reduce chassis twist and flex.
. Increases steering response
. process and painting for extended control arm life
(7733)
SKU
7733
Notes
Vehicle Applications
BMW 3 SERIES F80 M3 2014-PRESENT
BMW 4 SERIES F82 M4
BMW 2 SERIES F87 M2 2014-PRESENT
| SKU | 7733 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 4.9900kg |
| Shipping Width | 0.185m |
| Shipping Height | 0.079m |
| Shipping Length | 0.378m |
| Shipping Cubic | 0.006000000m3 |
| SKU | hr-7733 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info