2 Inch 50mm Bilstein ReadyStruts NAV072HD-BIL
Specification
| Brand | Bilstein |
|---|---|
| Fitting Position | front |
| Front Load | Steel Bull Bar & Winch |
| Lift (mm) | 0-50mm |
| Use Type | On Road and Off Road |
Fitment Info
Suits these vehicles
| NISSAN | NAVARA | 01/15-on D23 Cab Chassis 2.3 dCi 4x4 |
| NISSAN | NAVARA | 01/15-on D23 Ute 2.3 dCi 4x4 (D231) |
| NISSAN | NAVARA | 07/14-on D23 Ute 2.5 dCi 4x4 |
| NISSAN | NAVARA | 10/15-on D23 Ute 2.3 dCi 4x4 (D231) |
| NISSAN | NAVARA | 2015-On NP300 Dual Cab |
| NISSAN | NAVARA | 2015-On NP300 Single & King Cab |
| SKU | FULC-NAV072HD-BIL |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,032.97
or 4 payments of $508.24 with
Info
$1,188.00
or 4 payments of $297.00 with
Info
$1,825.07
or 4 payments of $456.27 with
Info
$771.01
or 4 payments of $192.75 with
Info
$2,903.18
or 4 payments of $725.79 with
Info