ITEM:ZSS Top Engine Mount - Toyota Estima/Tarago I-4 (00-06)
Reinforced engine mount made by hardness rubber create more strength than OE rubber mounts, reduce engine move significantly, and provide the maximum output under engine acceleration.
. Offers a more direct connection between the Drive-train and Chassis
. Increasing the life span
. Helps to put power down to the wheels
. Direct bolt-on with OEM components
. Increased stability during cornering and acceleration
Vehicle Compatability: Toyota Estima ACR30 (I-4 2.4L) Toyota Tarago ACR30 (I-4 2.4L) | Length | 20 |
|---|---|
| Width | 10 |
| Height | 10 |
| Car Makes | Toyota |
| SKU | 12363-28010 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$217.75
or 4 payments of $54.44 with
Info
$569.00
or 4 payments of $142.25 with
Info
$397.97
or 4 payments of $99.49 with
Info
$399.30
or 4 payments of $99.83 with
Info
$765.00
or 4 payments of $191.25 with
Info
$597.62
or 4 payments of $149.41 with
Info