Item: ZSS Rear Trailing Arm Pillow Ball Subaru Impreza/Forester/Legacy
Rear trailing arm made of unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
Vehicle Applications
Subaru Impreza 1st WRX GC/GF/GM 1992-2000
Subaru Impreza 2nd WRX GD/GG 2001-2006
Subaru Impreza 1st STI GC/GF/GM 1992-2000
Subaru Impreza 2nd STI GD/GG 2001-2006
Subaru Forester 1st SF 1997-2002
Subaru Forester 2nd SG 2003-2008
Subaru Liberty/Legacy 2nd BD/BG/BK 1995-1998
| Length | 51 |
|---|---|
| Width | 16 |
| Height | 6 |
| Car Makes | Subaru |
| SKU | 6-ZSS153-TA |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$559.26
or 4 payments of $139.81 with
Info
$456.30
or 4 payments of $114.08 with
Info
$584.31
or 4 payments of $146.08 with
Info
$907.92
or 4 payments of $226.98 with
Info
$512.46
or 4 payments of $128.12 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$847.00
or 4 payments of $211.75 with
Info
$225.81
or 4 payments of $56.45 with
Info