Item: ZSS Rear Trailing Arm Bushes - Infiniti G35/V35/Z33
Harden rubber bushing made with high strength and anti-crack rubber material, solid steering response and driving suspension feel, resist side inclined while cornering at high speed maneuvers
. Reduces vibration
. Provides stability
. Increase steering response
. OEM direct replacement
. Regular greasing not required
. No noise or squeaks
| Length | 17 |
|---|---|
| Width | 11 |
| Height | 6 |
| Car Makes | Infiniti |
| Car Model | V35 |
| SKU | 7-ZSS249 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
$46.91
or 4 payments of $11.73 with
Info
$69.53
or 4 payments of $17.38 with
Info
$48.65
or 4 payments of $12.16 with
Info
$325.46
or 4 payments of $81.36 with
Info
$147.89
or 4 payments of $36.97 with
Info
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
$74.77
or 4 payments of $18.69 with
Info