Item: ZSS Rear Traction Rods - Nissan A31/S13/S14/S15/R32/R33/R34/Z32/C34
Rear traction rod made by unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
VEHICLE APPLICATIONS
Infiniti Q45 2nd Y33 1997-2001
Nissan 240SX / Silvia 5th S13
Nissan 240SX / Silvia 6-7th S14/S15
Nissan Fairlady Z 4th Z32 1989-2000
Nissan SkylineR32
Nissan Skyline R33/34
Nissan SkylineR33/34 GTR
Nissan Skyline R32 GTR
| Length | 32 |
|---|---|
| Width | 16 |
| Height | 6 |
| Car Makes | Nissan |
| Car Model | 300ZX Z32, R32, R32 GTR, R33, R33 GTR, R34, R34 GTR, S13, S14, S15 |
| SKU | 6-ZSS166-R |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$483.38
or 4 payments of $120.84 with
Info
$331.42
or 4 payments of $82.86 with
Info
$164.22
or 4 payments of $41.05 with
Info
$517.14
or 4 payments of $129.28 with
Info
$554.98
or 4 payments of $138.75 with
Info
$933.66
or 4 payments of $233.41 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info