Item: ZSS Rear Toe Arm - Hardened Rubber - Toyota JZX90/100
Toe arms allow for fine-tuned adjustments to the rear toe in/out setting of the vehicle. It helps to raise straight line stability and road control. Toe arm made with high-strength steel alloys to offer high durability, strength and yet remain light-weight.
. ED process and painting for the highest durability
. Provides stability, increase steering response
. Direct bolt on designed
Vehicle Applications:
- Toyota JZX90/100 Chaser/Mark II/Cresta
| Length | 34 |
|---|---|
| Width | 16 |
| Height | 6 |
| Car Makes | Toyota |
| Car Model | Chaser JZX90, Chaser JZX100 |
| SKU | 7-ZSS663 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$483.38
or 4 payments of $120.84 with
Info
$164.22
or 4 payments of $41.05 with
Info
$206.31
or 4 payments of $51.58 with
Info
$517.14
or 4 payments of $129.28 with
Info
$554.98
or 4 payments of $138.75 with
Info
$933.66
or 4 payments of $233.41 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info