Item: ZSS Rear Sway Bar Bushes - Nissan Silvia S13/S14/S15
Reinforced Stabilizer Bushing made of state of art material THERMOPLASTIC, unlike polyurethane material as easy broken. Resistant to oil, alkali and ozone, self-lubricating, resilient, high strength and hardness
. Provides stability
. OEM direct replacement
. Solid response
. Direct bolt-on installation; No modification needed
. Improves handling, stability at high speed and cornering
Vehicle Applications
NISSAN 240SX / SILVIA 5th S13
NISSAN 240SX / SILVIA 6-7th S14/S15
| Length | 21 |
|---|---|
| Width | 21 |
| Height | 13 |
| Car Makes | Nissan |
| Car Model | S13, S14, S15 |
| SKU | 7-ZSS545 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$626.64
or 4 payments of $156.66 with
Info
$99.83
or 4 payments of $24.96 with
Info
$262.30
or 4 payments of $65.58 with
Info
$508.26
or 4 payments of $127.06 with
Info
$145.08
or 4 payments of $36.27 with
Info
$1,392.67
or 4 payments of $348.17 with
Info
$259.61
or 4 payments of $64.90 with
Info