Item: ZSS Rear Diff Mount Bushes - Nissan Z33 350Z & V35 Skyline
Hardened rubber bushing made with high strength and anti-crack rubber material, solid steering response and driving suspension feel, resist side inclined while cornering at high speed maneuvers
. Reduces vibration
. Provides stability
. Increase steering response
. OEM direct replacement
. Regular greasing not required
. No noise or squeaks
VEHICLE APPLICATIONS
INFINITI G Series 3rd G35 (V35)
INFINITI FX Series 1st FX35/45 (S50)
NISSAN FAIRLADY Z 5th Z33 2002-2008
| Length | 17 |
|---|---|
| Width | 11 |
| Height | 9 |
| Car Makes | Nissan |
| Car Model | 350Z, V35 |
| SKU | 7-ZSS569 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$289.80
or 4 payments of $72.45 with
Info
$55.61
or 4 payments of $13.90 with
Info
$38.19
or 4 payments of $9.55 with
Info
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
$121.77
or 4 payments of $30.44 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$50.39
or 4 payments of $12.60 with
Info