Item: ZSS Front Upper Arm Bushes - Nissan Z33/Infiniti G35/V35
Harden rubber bushing made with high strength and anti-crack rubber material, solid steering response and driving suspension feel, resist side inclined while cornering at high-speed maneuvers
. Reduces vibration
. Provides stability
. Increase steering response
. OEM direct replacement
. Regular greasing not required
. No noise or squeaks
Vehicle Applications:
Infiniti G Series 3rd G35 (V35)
Nissan Fairlady Z 5th Z33 2002-2008
| Length | 51 |
|---|---|
| Width | 16 |
| Height | 6 |
| Car Makes | Nissan |
| SKU | 7-ZSS245 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$36.45
or 4 payments of $9.11 with
Info
$46.91
or 4 payments of $11.73 with
Info
$46.91
or 4 payments of $11.73 with
Info
$52.13
or 4 payments of $13.03 with
Info
$73.01
or 4 payments of $18.25 with
Info
$48.65
or 4 payments of $12.16 with
Info
$118.29
or 4 payments of $29.57 with
Info