ITEM: Transmission Temp Screw in Bung 1/8 NPTF
PRODUCT INFORMATION
SGA1007 - Transmission Temp Screw in Bung 1/8 NPTF
The SAAS Auto Transmission & Oil Pan Temperature Sender Adaptor allows you to install a temp sender directly into your car or 4WD's transmission oil pan.
To install the adaptor, drill a hole into your transmission oil pan and add the adaptor. You can use this adaptor as a drain plug in the absence of an installed sender.
Features:
SHIPPING DETAILS
| SKU | SGA1007 |
| Barcode | 9348391014321 |
| Length | 100mm |
| Width | 40mm |
| Height | 120mm |
| Cubic | 0.0005m2 |
| Weight | 0.10kg |
| SKU | SAAS-SGA1007 |
| Brand | SAAS |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
$187.20
or 4 payments of $46.80 with
Info
$152.35
or 4 payments of $38.09 with
Info
$30.25
or 4 payments of $7.56 with
Info
$16.50
or 4 payments of $4.12 with
Info
$69.95
or 4 payments of $17.49 with
Info
$199.95
or 4 payments of $49.99 with
Info
$71.45
or 4 payments of $17.86 with
Info