item: TOYOTA COROLLA CROSS '20- MIDDLE LOWER BRACE
The middle lower structure brace features high steel alloy construction, offers reinforcement to the opening of chassis transmission/exhaust tunnel to improve chassis rigidity and handling performance.
. High strength steel construction
. Improve chassis rigidity & handling performance
. Direct bolt-on installation; No modification needed
(Q0808)
Q0808
| SKU | Q0808 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.800m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.800m |
| Shipping Cubic | 0.128000000m3 |
| SKU | HR-1509-Q0808 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info
$122.85
or 4 payments of $30.71 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$260.40
or 4 payments of $65.10 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$172.00
or 4 payments of $43.00 with
Info